Ból po prawej stronie ciała i zgaga podczas wysiłku u 41-latka

witam! od kilku dobrych lat mam problem z bolami po prawej stronie miałem robione badania krwi proby wątrobowe usg i caly czas stwierdza się ze wszystko jest dobrze tlumaczac ze to nerwica oprócz tego utrzymuje się tzw. zgaga przy wysiłku oraz gdy się nachylam o co w tym wszystkim chodzi proszę o porade zaznaczam ze tabletki nospa i ranigast stosuje przynajmniej 5 razy w tygodniu pozdrawiam-darek

Pierwszy krok to wizyta u gastroenterologa.
pozdrawiam

Witam Panie Darku, jeżeli dolegliwości utrzymują się od lat, a badania nie wskazują na przyczyny ze strony organizmu to przyczyna może leżeć w Pana psychice. Nie pisze Pan nic o swoim życiu, czy ma Pan dużo stresów czy Pana życie osobiste/zawodowe jest uregulowane? Może rzeczywiście warto przyjrzeć się tej wstępnej diagnozie dot. nerwicy. Zachęcam do konsultacji z lekarzem psychiatrą lub psychologiem. Jak diagnoza zostanie potwierdzona to pomocna może okazać się psychoterapia z ewentualną farmakoterapią (np. leki antydepresyjne, przeciwlękowe). Pozdrawiam.