Ból po skręceniu nogi w śródstopiu

6 tyg. temu skręciłam nogę 2 stopnia, nie miałam gipsu i po 4 dniach wysłano mnie na rehabilitację. Dziś jest 6 tyg. a ja w ciąży, czuję ból, nie mogę zrobić przysiadu, jak dotykam śródstopie, to czuję prądy aż do małego i średniego palca. Nie wspomnę o schodach, że mam problem ze schodzeniem. Proszę o odp. Czy to jest normalne?

Witam serdecznie!

Dolegliwości bólowe po urazie mogą utrzymywać się do kilku tygodni, nie jest więc to objaw niepokojący. Natomiast opisywane przez Pani pozostałe objawy trudno interpretować bez możliwości wykonania badania fizykalnego i dokładnego zebrania wywiadu - bez tego trudno stwierdzić czy zgłaszane objawy wynikają jedynie z bólu czy kryje się pod tym inny problem. Jednak są one raczej niepokojące i wymagają konsultacji w pierwszej kolejności z ortopedą, a jeżeli lekarz specjalista wykluczy kostne podłoże objawów wskazana będzie jeszcze konsultacja z neurologiem. W tym celu konieczne jest niestety skierowanie do poradni (zarówno do ortopedy jak i do neurologa) - może być wystawione przez lekarza rodzinnego.

Pozdrawiam