Ból po utracie dziewictwa

Witam. Mam 17 lat i 3 dni temu straciłam dziewictwo, niestety bez żadnego zabezpieczenia przy czym nie doszło do wytrysku. Obficie krwawiłam przy przerwaniu błony jak i dnia następnego. Do dzisiaj doskwiera mi dziwny ból w okolicach jajników i właśnie to mnie zaniepokoiło. Czy taki ból jest normalny po 3 dniach od stosunku? Bardzo mnie to nurtuje i niepokoi. Mam się czym martwić, czy po prostu taka kolej rzeczy?

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie!

Po przerwaniu błony dziewiczej krwawienie może utrzymywać się nawet do 2-3 dni.
Zastanawiający jest jednak ból jajnika. Bóle okolicy pochwy mogą być związane z urazem, podrażnieniem ścian po pierwszym stosunku, ale bóle podbrzusza nie powinny mieć nic wspólnego z utratą dziewictwa.
Może jesteś tuż przed miesiączką lub w trakcie owulacji? Jeżeli nie, a w ciągu kilku najbliższych dni ból nie minie, warto skonsultować się z lekarzem ginekologiem.

Pozdrawiam.