Ból pod łopatką, problemy z oddychaniem i bóle kręgosłupa

Witam serdecznie! Mam taki problem, że kiedy byłam w ciąży cztery lata temu, zaczęło mnie boleć z lewej strony pod łopatką i nad nią. Pojawiły się także problemy z oddychaniem. Nie potrafię nabrać głębszego wdechu. Po roku zaszłam w drugą ciążę i nadal jest tak cały czas. Chodziłam po różnych lekarzach, miałam różne badania, w tym prześwietlenia, rezonans magnetyczny i nic. Tak już od czterech lat. Mam dalej te bóle. Czasami mi zmrowieje lewa ręka i noga, czasami mam wrażenie tak jakbym miała ściśniętą klatkę piersiową, dlatego brakuje mi tchu. Wszyscy lekarze twierdzili, że to problem z mięśniami muskularnymi. Miałam także robioną akupunkturę oraz masaże i nic.

Szukałam już pomocy wszędzie i żaden lekarz nie potrafi mi pomóc, jestem bezsilna. Są to bóle, które są cały czas w dzień, w nocy nasilają się, też jak leżę na lewym boku. Teraz jestem w trzeciej ciąży i boję się. Jestem trzydziestoletnią kobietą, a mam wrażenie jakbym miała jakieś pięćdziesiąt. Mam przy tym jeszcze bóle kręgosłupa, zwłaszcza górnej części przy schylaniu, a nawet przy ćwiczeniach. Jak robię skłony na dół, to mam takie wrażenie jakby mi mięśnie rozrywało. Prosiłabym o odpowiedź i z góry dziękuję.

Witam!
Niestety nie napisała Pani dokładnie jakie przyczyny zostały wykluczone. Opisywane dolegliwości mogą mieć związek m.in. ze zmianami w obrębie kręgosłupa. W przypadku potwierdzenia takiej przyczyny należy zadbać o skuteczną rehabilitację (wraz ze stosowaniem leków przeciwzapalnych, przeciwbólowych, miorelaksacyjnych). W przypadku wykluczenia przyczyny organicznej poprzez badania obrazowe kręgosłupa, można przypuszczać psychogenne podłoże zgłaszanych dolegliwości. Wówczas wskazana jest konsultacja z psychiatrą. Pozdrawiam serdecznie!