Ból pod pępkiem podczas siadania - co to może oznaczać?

Witam, od paru tygodni zauważyłam, że rano, tylko przy siadaniu, coś mnie ukłuje pod pępkiem. Zawsze rano i tylko przy siadaniu. Popołudniu i wieczorem jak siadam to już nic nie czuję. Co to może być? Obecnie choruję na żylaki odbytu, które już mi znikają. Dziękuję za poradę.

ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Objawy, które Pani opisuje nie są charakterystyczne dla żadnej konkretnej jednostki chorobowej. Skoro ból występuje codziennie i powoduje dyskomfort powinna Pani zgłosić się do lekarza pierwszego kontaktu. Wskazane może być wykonanie podstawowych badań z krwi, badania ogólnego moczu oraz badania USG. Decyzję podejmie lekarz pierwszego kontaktu na podstawie badania i dokładnego wywiadu.
Jeżeli oddaje Pani stolec rano, a ból ma miejsce przed tym faktem może być to związane z przesuwaniem się mas kałowych i parciem na stolec. Czasami takie objawy mają związek z wypiciem porannej filiżanki kawy czy też zjedzeniem pierwszego posiłku. Podczas siadania zwiększa się ciśnienie w jamie brzusznej co może wzmagać ból. Należy brać także pod uwagę przyczyny urologiczne. Dodatkowo zalecałabym konsultację ginekologiczną.
Pozdrawiam serdecznie.