Ból pod prawą łopatką promieniujący

Od trzech tygodni miewam bóle pod prawą łopatką promieniujące do prawej strony nadżebrza. Pierwszy ostry atak utrudnił oddychanie. Myślałam o kolce wątrobowej. Po podaniu spasmalgonu domięśniowo atak ustąpił. Pozycja leżąca pogłębia ból. Można tylko siedzieć. W usg brak kamieni w woreczku żółciowym. Wypłynęła kwestia lamblii i leczenie metronidazolem plus nospa i osłona żołądka. Po trzech dniach od zakończenia kuracji metronidazolem (trwała 7 dni) ból wraca. Nie jest to ostry atak, raczej tępe kłucie pod prawą łopatką promieniujące do prawego podżebrza. Wszystko bez podwyższonej temp., wymiotów, biegunek czy żółtaczki. Co robić? Jakiej diagnostyce się poddać?

Oczywiście w takim przypadku należy skontrolować czy nadal występuje zakażenie lambliami po leczeniu metronidazolem. Jeśli zakażenie nadal występuje trzeba powtórzyć leczenie lub je zmodyfikować. O takim postępowaniu musi zadecydować lekarz prowadzący. Można dodatkowo celem pogłębienia diagnostyki tych dolegliwości bólowych wykonać RTG klatki piersiowej oraz RTG odcinka piersiowego kręgosłupa. Oczywiście o tych badaniach musi zadecydować lekarz prowadzący po bezpośrednim badaniu.Być może np. bóle są związane z jakąś patologią w zakresie kręgosłupa, klatki piersiowej.