Ból pod żebrem a rak trzustki w rodzinie

Witam Od jakiegoś czasu towarzyszą mi dolegliwości bólowe pod lewym żebrem. Jest to ból taki tępy, który po chwili przechodzi, ale czasem pojawia się kilka razy dziennie a czasem w odstępach 3-4 dni. Dodam, że moja babcia (ze strony mamy) zmarła z powodu raka trzustki a moja mama zmarła z powodu ostrego zapalenia trzustki.

Lek. Tomasz Budlewski

Określenie rodzaju bólu oraz możliwych przyczyn wymaga badania lekarskiego. Jedynie opis niestety niewiele tu wnosi. Proponuję udać się do lekarza rodzinnego, który po badaniu będzie mógł określić prawdopodobną przyczynę oraz zlecić ewentualne dodatkowe badania.