Ból podbrzusza, częste oddawanie moczu i nudności jako objawy ciązy pozamacicznej

Witam. Od okolo 3 tyg dokuczaja mi bóle w podbrzuszu, praktycznie z jednej strony- z lewej, do tego czuje bol i tkliwośc w okolicy jajnika lewego tak do dolu narządów rodnych, a także spory ucisk na pecherz moczowy co zmusza do czestego chodzenia do WC. Ostatnio jestem cały czas zmeczona, bez sil i jakiegokolwiek zapału, czesto miewam takie hmm, jakby zasłabniecia z szybszym biciem serca, oraz mdlosci/nudnosci lecz bez wymiotów. Mogą to byc objawy ciązy pozamacicznej?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Opisane przez Panią objawy są dość niecharakterystyczne, przy czym rzeczywiście mogą być to objawy ciąży (zarówno fizjologicznej jak i pozamacicznej). W celu potwierdzenia/wykluczenia ciąży sugeruję wykonanie testu ciążowego.