Ból podbrzusza i jajnika jako objaw okresu lub ciąży

Witam! Mam bóle podbrzusza takie niewielkie jak na okres od dwóch dni,a dziś(dzień trzeci) boli mnie lewy jajnik. Jak "wygrzewam" okolice jajnikow to jest mi lepiej.Karmię piersią już ponad pół roku. Od dwóch miesięcy rzadziej,bo dokarmiam pokarmami stałymi. Nie wiem czy przewiałam sobie jajniki i to może być powód tego bólu. Czy zbliża mi sie okres? ( z pierwszym dzieckiem karmiłam piersią 8 m-cy,w 7 dostałam okres) A może ciąża? (stosujemy z mężem stosunek przerywany od 10 lat z powodzeniem)

Lek. Magdalena Pikul

Witam. Najbardziej prawdopodobne wydaje się być pojawianie się okresu. W razie wątpliwości proszę zgłosić się do poradni ginekologicznej.