Ból podbrzusza i obfite krwawienia podczas odstawienia

Witam. Skończyłam właśnie moje pierwsze opakowanie tabletek antykoncepcyjnych. W 4 dniu wystąpiło krwawienie z odstawienia. Jest ono jednak obfite, a podbrzusze boli mnie prawie tak jak podczas normalnego okresu (są u mnie bardzo bolesne). Z tego co mi wiadomo krwawienie z odstawienia powinno być bardziej skąpe i prawie bezbolesne. Czy jest się czym martwić? Czy może to być spowodowane tym, że skończyłam dopiero 1 blister? Istnieje jakiekolwiek ryzyko ciąży? Z góry dziękuję za pomoc.

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Jeżeli przyjmuje Pani tabletki regularnie nie ma powodów do obaw o możliwości ciąży. Czasami w trakcie stosowania antykoncepcji mogą pojawiać się krwawienia śródcykliczne albo bardziej obfite krwawienia, szczególnie w trakcie pierwszych opakowań antykoncepcji.