Ból podbrzusza i plamienie po pierwszym razie

Witam serdecznie! 30 grudnia przeżyłam swój pierwszy raz. Nie krwawiłam praktycznie (jedynie lekko krwawe smużki), i nie bolało. Następnego dnia zaczęło mnie pobolewać podbrzusze, w trakcie tego weekendu kochaliśmy się jeszcze parę razy. Od tego czasu odczuwam taki lekki ból podbrzusza podobny do tego jak przy miesiączce. Dziś pojawiło się krwawienie - 4 dzień po stosunku, myślałam, że to miesiączka, ale jest znacznie mniej obfite jak w przypadku miesiączki. Krew też tak jakby nieco bardziej rozwodniona i śluzowata. We krwi dwa razy zauważyłam różowawe fragmenty jakby skóry. W moczu nie ma krwi jak to bywa przy miesiączce, ale gdy się podcieram za każdym razem papier jest pokrwawiony. W zasadzie właśnie powinnam dostać miesiączkę, ale choruję na boreliozę i przez to mam rozregulowany cykl, nie jestem w stanie wyliczyć dokładnie. Wg moich wyliczeń stosunki odbywały się na skraju dni niepłodnych i prawdopodobnie niepłodnych, ale to nic pewnego. Kochaliśmy się, używając prezerwatyw, chłopak tylko dwa razy na początku próbował się wsunąć bez prezerwatywy, gdyż mieliśmy problem z penetracją, ale nie szczytował, wykonał dwa-trzy ruchy i wychodził. Skąd ten ból brzucha i krwawienie? Czy to krwawienie i ból brzucha może być sygnałem o zagnieżdżeniu zarodka?? Czekam na wizytę u ginekologa, ale będzie ona dopiero za trzy dni, a teraz umieram z niepewności...

Witam serdecznie,

Pierwszy stosunek wiąże się z szeregiem zmian w organizmie, zarówno anatomicznych jak i hormonalnych. Przerwana zostaje błona dziewicza, a więc powstaje swego rodzaju rana i możliwe jest podkrwawianie przez pewien okres czasu, zwłaszcza jeżeli krótko po pierwszym stosunku dojdzie do kolejnych.

Jeżeli stosowali Państwo prawidłowo prezerwatywę, prawdopodobieństwo zajścia w ciążę jest minimalne. Krwawienie o jakim Pani pisze to prawdopodobnie miesiączka, zwłaszcza, jeśli nastąpiło w mniej więcej przewidywanym czasie. Oczywiście warto aby zgłosiła się Pani do ginekologa, który to potwierdzi. Warto także zastanowić się nad wyborem najlepszej antykoncepcji. Proszę porozmawiać o tym ze swoim lekarzem.

Pozdrawiam serdecznie

Lek. med. Agnieszka Barchnicka