Ból podbrzusza i plamienie podczas stosowania tabletek antykoncepcyjnych

Witam 11 października pojawiło się u mnie plamienie. Miesiączkę powinnam dostać dopiero ok. 21 października. Piszę ok. ponieważ, mój okres nigdy nie był w pełni regularny, często się przesuwa o 1-2 dni. Plamienie ma kolor ciemno czerwony. Co do obfitości to wydaję mi się, że jak na plamienie jest dość spora, wygląda to mniej więcej jak przy 3-4 dniu normalnej miesiączki. Poza tym boli mnie podbrzusze i mam wzdęty brzuch. Seks ostatnio uprawiałam 2 października, ale z zabezpieczeniem. Nie stosuję też żadnych tabletek antykoncepcyjnych. Martwię się co to może oznaczać? Czy jest to może plamienie około owulacyjne? Nigdy wcześniej czegoś takiego nie miałam.

Redakcja abcZdrowie

By móc określić krwawienie jako około owulacyjne należy przede wszystkim znać jego umiejscowienie w cyklu miesiączkowym. W Pani opisie zabrakło takiej informacji.