Ból podbrzusza i większa ilość śluzu po tabletce "po"

Witam, mam pytanie. Otóż 16 stycznia byłam u ginekologa, który zapisał mi tabletkę Escapelle (byłam zmuszona ją zażyć - stosunek miał miejsce 14 stycznia). Okres dostałam normalnie, tj. bez żadnych przesunięć, tzn. 24 stycznia (wcześniej miałam 27 lub 28 grudnia). Tydzień po miesiączce, tj. mniej więcej 7,8 dzień cyklu zaczęło boleć mnie podbrzusze i piersi. Miałam wrażenie, że rosną, choć nie urosły. Podbrzusze bolało raz mocniej, raz słabo. Teraz czuję pobolewanie jajników lub występuje brak jakiegokolwiek bólu. Śluzu troszkę jakby więcej, taki średnio białawy, nierozciągliwy, ogólnie uczucie wilgotności, piersi przestały boleć zupełnie. Co może być tego przyczyną - zbliżająca się owulacja, zmiany hormonalne (także spowodowane wzięciem tabletki 72h po) czy może ciąża? Dodam, że taki sam ból podbrzusza i piersi miałam na początku poprzedniego cyklu.

Witam serdecznie!
Opisywane dolegliwości najczęściej są objawem zaburzeń hormonalnych. Przyjęta przez Panią tabletka alarmowa zawiera wysokie stężenia hormonów, dlatego stosunkowo często obserwowane są jej działania niepożądane. Do najczęstszych zalicza się dolegliwości bólowe głowy, brzucha, piersi, zaburzenia miesiączkowania i inne. Podobne dolegliwości może mogą utrzymywać się nawet do 6 miesięcy.
Jeżeli dolegliwości będą bardzo nasilone lub nie będą ustępować powinna się Pani skonsultować ze swoim ginekologiem.
Pozdrawiam