Ból podbrzusza i żółty śluz po pierwszym stosunku po porodzie

Witam, jestem 2 miesiące po porodzie, dokładnie po cesarskim cięciu. 24 sierpnia dostałam pierwszy okres po porodzie, za jakieś 6 dni współżyłam z mężem, ale nie dosłownie, bo było to tylko ocieranie i do wytrysku nie doszło wewnątrz tylko poza. Ostatnio od 3 dni boli mnie podbrzusze. Czy mogło dojść do kolejnego zapładniania. Mąż twierdzi, że na pewno nic do środka się nie dostało, a po stosunku miał przez 2 dni czerwonego penisa. Czy to może być kolejna ciąża czy ewentualnie jakaś infekcja? Pojawił sie również śluz bardzo lekko żółty i rozciągły jak przy owulacji.

Lek. Magdalena Pikul

Witam! Jest mało prawdopodobne żeby w opisanej sytuacji doszło do zapłodnienia, zarówno ze względu na to, że wytrysk był na zewnątrz, jak i dlatego że był to 6 dzień cyklu. Być może te bóle w podbrzuszu są spowodowane właśnie owulacją i wkrótce same ustąpią. Jeśli nie to sugeruję wizytę u ginekologa, który będzie mógł wykluczyć zarówno ewentualną ciążę, jak i infekcję w drogach rodnych, która mogłaby być przyczyną takich dolegliwości. Pozdrawiam!