Ból podbrzusza po cesarce: co może oznaczać?

Jestem pół roku po porodzie przez cesarskie cięcie. Całą ciążę męczyłam się z mdłościami i wymiotami. Po porodzie wszystko minęło. Jednak od około 2 miesięcy temu zaczęły występować u mnie bóle żołądka i lekkie mdłości. Zdarzają się coraz częsciej. Jest trochę lepiej, gdy wypiję miętę. Zastanawia mnie, co może być przyczyną bólów. Biorę także tabletki antykoncepcyjne A*****, może to tylko skutek uboczny tabletek? A może początek wrzodów? Moja mama na nie cierpi. Oprócz tego czasami kłuje mnie watroba. Poza tym nie mam innych objawów. Pozdrawiam

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie!

Opisane przez Panią objawy są dość niecharakterystyczne i mogą świadczyć o wielu schorzeniach przewodu pokarmowego. Mogą być wynikiem choroby refluksowej czy też choroby wrzodowej żołądka i/lub dwunastnicy. Ponieważ wspomniała Pani również, że przyjmuje Pani preparaty doustnej antykoncepcji hormonalnej, istnieje także prawdopodobieństwo, że opisane objawy stanowią działanie uboczne tabletek. By jednak zweryfikować właściwą przyczynę objawów, proszę skonsultować się z lekarzem pierwszego kontaktu. Bardzo możliwe, że konieczna będzie zmiana pigułek na inny preparat lub wykonanie badań endoskopowych żołądka i dwunastnicy.