Ból podbrzusza po lewej stronie po kolonoskopii

Witam. W piątek miałam robiona kolonoskopię. Od soboty boli mnie brzuch po lewej stronie na dole. Nie jest może duży ale upierdliwy. Boli jak chodzę, jak leże ból ustępuje. Nie wiem czy to przez badanie czy może coś ze sprawami ginekologicznymi. Proszę o pomoc.
ponad rok temu

Witam serdecznie!
Powikłania po kolonoskopii występują stosunkowo rzadko. Do najczęstszych zalicza się przebicie lub rozdarcie ściany jelita grubego. W takiej sytuacji występują silne bóle brzucha, ew gorączka, dreszcze, krwawienia. Jeżeli bóle nie są tak nasilone, być może doszło jedynie do naddarcia błony. W przypadku wystąpienia jakichkolwiek dolegliwości na kilka-, kilkanaście godzin po kolonoskopii wskazana jest wizyta u lekarza wykonującego badanie.
Pozdrawiam.