Ból podbrzusza po przyjmowaniu tabletek antykoncepcyjnych Asubtela

witam! mam 20 lat i jakieś 3-4 lata przyjmuję tabletki antykoncepcyjne asubtela. Na początku było wszystko okej, ale od jakiegoś miesiąca ,codziennie boli mnie podbrzusze. Mam złe samopoczucie i nie mam na nic ochoty. Myślałam , że może być to ciąża, jednak zrobiłam test i wyszedł negatywny.. nie wiem co mam zrobić. Myślałam, że ten ból przejdzie ,jednak nie przeszedł.Czy powinnam odstawić tabletki Asubtela ? Proszę o pomoc :)

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Witam, przede wszystkim powinna Pani zgłosić się do ginekologa i wykluczyć ew. infekcje toczące się w miednicy mniejszej. Na podstawie badania ginekologicznego i USG będzie można w znacznym stopniu określić związek dolegliwości z przyjmowaniem tabletek antykoncepcyjnych.