Ból podczas stosunku podczas pozycji od tyłu

Witam Od jakiegoś czasu odczuwam ból podczas stosunku, szczególnie podczas pozycji seksualnych "od tyłu", jest to taki ból jakby szyjki macicy. Wcześniej nie czułam takiego bólu, mówiłam o tym mojemu lekarzowi ale powiedział, że może trzeba zmienić pozycję. Miałam robioną cytologię i nie wykazała ona żadnych nieprawidłowości ale lekarz powiedział, że mam zaczerwienienie na szyjce macicy. Proszę o pomoc.

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam,
Szanowna Pani, Pani problem może wynikać czyste z podrażnienia szyjki macicy podczas stosunku. Zalecam, zmianę pozycji i odszukanie z partnerem pozycji najbardziej dogodnych dla Państwa, które nie będą powodować dyskomfortu i bólu. Nadmienię, że długotrwałe podrażnienie może prowadzić do urazów a te mogą być przyczyną krwawienia, przewlekłego bólu czy infekcji. Pozdrawiam