Ból powieki - co jest nie tak z moim okiem?

Strasznie boli mnie prawa dolna powieka oka przy rogówce. Jest bardzo spuchnięta i zaczerwieniona. Jest coraz gorzej. Gdy wstałam rano nie było tak źle, ale teraz ból i opuchlizna nasiliły się. Co to może być i czy to coś poważnego? Przy zwykłym mruganiu okropnie boli.

KOBIETA ponad rok temu

Witam,

możliwości jest kilka: rozwijająca się gradówka, zapalenie brzegów powiek itp. Proponuję udanie się do lekarza okulisty celem zróżnicowania zmiany chorobowej, a w międzyczasie proszę zadbać o solidną higienę brzegów powiek, np. za pomocą chusteczek do oczu czy specjalnych płynów. Można zastosować ciepłe okłady i masaż.

Pozdrawiam serdecznie