Ból prawego jajnika - czy to objaw ciąży?

Witam, 11 dni temu odbywałam stosunek z chłopakiem, używając zabezpieczenia. Były to dni płodne. Od 4 dni mam bóle prawego jajnika. Nie ma innych objawów, ale obawiamy się ciąży. Nigdy wcześniej nie miałam takich bólów. Był to zaledwie nasz 2. stosunek. Jutro udam się do ginekologa. Proszę o wypowiedź specjalisty. To bardzo pilne.

Redakcja abcZdrowie

Pani dolegliwości bólowe w podbrzuszu najlepiej zweryfikować podczas wizyty u ginekologa.

Odnośnie rozpoznania ciąży, to upłynęło jeszcze niewiele czasu od dnia potencjalnego zapłodnienia. Na test ciążowy w moczu jest jeszcze zbyt wcześnie, ale można oznaczyć hormon beta-hCG w surowicy krwi.