Ból prawej nerki, obfite i długotrwałe miesiączki

Proszę o lekarską interpretację badań (kobieta wiek 33 lata, mama, wegetarianka). Mam bóle prawej nerki (leczona antybiotykiem aczkolwiek bez rezultatu, bo nadal ból jest i przebyta infekcja dróg moczowych, powiększone węzły chłonne w pachwinie po prawej stronie. Dość obfite i długotrwałe miesiączki (ostatnia 3 tygodnie) - antykoncepcja spirala marina. Morfologia Krwi: Leukocyty 6,2 tys/ul; Erytrocyty 4,5 mln/ul; Hemoglobina 12,8 g/dl; Hematokryt 38,60 %; MCV 86fl; MCH 29pg; MCHC 33,2g/dl; Płytki krwi 249 tys/ul; Limfocyty 34%; Inne (Eo, Bazo, Mono) 17%; Neutrofile 49%; Limfocyty 2,1 tys/ul; Inne (Eo, Bazo, Mono) 1,0 tys/ul; Neutrofile 3,06 ys/ul; RDW-CV 13%; PDW 14fl; MPV11,60fl; P-LCR 39%; Rozmaz Krwi met Schilinga: Gran Segmentowane 36%; Gran. Kwasochlonne 9%; Gran. zasadochlonne 1%; Limfocyty 50%; Monocyty 4%; OB 9mm/H; GGTP 7U/l; Kwas moczowy 122,6umol/l; Mocznik 2,80mmol/l; Cholesterol w normie, Kreatynina w normie, TSH w normie 2,565.

Witam serdecznie!

Bóle okolicy nerki mogą mieć różne pochodzenie, nie są jedyną oznaką choroby nerek. Bóle w tej okolicy mogą także pochodzić z kręgosłupa. Aktualnie wyniki badań nie wskazują aby w nerkach, lub gdziekolwiek indziej w organizmie toczyła się infekcja - OB jest w normie (wykładnik stanu zapalnego), leukocyty także są w normie.

Aby zdiagnozować problem dolegliwości bólowych, konieczne byłoby wykonanie USG jamy brzusznej z oceną nerek oraz zdjęcia rentgenowskiego kręgosłupa piersiowego oraz lędźwiowego.

Co do wyników morfologii, są aktualnie w normie. Hemoglobina jest w dolnej granicy normy. Skoro jest Pani wegetarianką, koniecznie proszę zadbać o urozmaicenie diety, aby dostarczała odpowiedniej ilości żelaza, oraz witamin. Żelazo najlepiej jest przyswajalne oczywiście z mięsa, ale jest także obecne w produktach pełnoziarnistych, orzechach, oraz zielonych warzywach. Warto pamiętać, aby produktów tych nie łączyć z mlekiem, ponieważ osłabia wchłanianie żelaza.

Inną sprawą pozostaje kwestia krwawienia z dróg rodnych. W przypadku Mireny, krwawienia mogą być nieregularne, miesiączki mogą trwać dłużej, ale nie powinny być obfite. Być może ten rodzaj antykoncepcji Pani jednak nie służy. Powinna Pani odwiedzić w najbliższym czasie swojego ginekologa i wspólnie z nim ustalić co zrobić w tej sytuacji.

Pozdrawiam serdecznie