Ból przy spirali - co to może oznaczać?

Mam od roku spiralę, mam bóle z prawej strony, moim zdaniem to ból jajnika, plamię, brudzę i po każdym stosunku krwawię. Byłam z tym u lekarza, przepisał mi antybiotyk, nic nie pomogło.  Czy powinnam się tym bardzo przejmować? Co mam robić? Ewelina

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Opisane przez Panią objawy mogą budzić niepokój. Jeśli lekarz przepisał antybiotyk, to znaczy, że podejrzewał stan zapalny przydatków. Wykluczył wtedy torbiel, która również może powodować bóle jajnika. Wkładka wewnątrzmaciczna sprzyja takim zapaleniom i ich przechodzeniu w stan przewlekły, będący niezwykle trudny do wyleczenia. Myślę, że powinna Pani wykonać wymaz na posiew z szyjki macicy, aby ustalić ewentualną obecność patogenów.

Źródłem bólu może być też endometrioza, której nie da się zdiagnozować przy pomocy USG czy badania ginekologicznego. Na Pani miejscu, w związku z podejrzeniem stanu zapalnego, rozważyłabym wyjęcie spirali i zmianę metody antykoncepcyjnej.

Pozdrawiam serdecznie!