Ból przy ucisku okolicy lewej piersi przy mostku - czy to wróży coś złego?

Witam,

mam 23 lata. Od 4 lat dolega mi ból występujący wyłącznie podczas ucisku okolicy lewej piersi bezpośrednio przy mostku. Kontroluję się co roku u lekarza ginekologa zajmującego się chorobami piersi - badanie USG wykazuje wyłącznie, że moje piersi są niejednorodne o budowie gruczołowej. Lekarz powiedział mi, że mam mastalgię, ale ból jest obecny cały czas, niezależnie od cyklu miesiączkowego. Zalecono mi co roku wykonywać USG, aby być pod stałą kontrolą, co oczywiście robię. Martwię się bardzo tym objawem. Proszę o radę, czy lekarze się nie mylą. I czy w przyszłości może coś poważnego z tego wyniknąć.

Dziękuję

23 LAT ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy!

Rozpoznanie postawione przez lekarza prowadzącego wydaje się być bardzo prawdopodobne, szczególnie gdy badanie fizykalne piersi i USG nie wykazały innych zmian.

Stwierdzona dolegliwość nie wykazuje udowodnionego bezpośredniego zwiększenia ryzyka rozwoju raka piersi. Natomiast obserwacja jest konieczna ponieważ mastalgia piersi może wiązać się z dyspazją piersi.

Proponuję pozostać pod kontrolą lekarza prowadzącego, zgłaszać się na regularne badanie USG.

Redakcja abcZdrowie.pl