Ból rąk i nóg oraz sztywność palców

Witam. Od jakiegoś czasu próbuję zdiagnozować, co może mi dolegać. Zaczęło się od bólu rąk (od łokcia w dół) i nóg (łydki,stopy). Co rano budzę się bólem i sztywnością dłoni i palców, mam problem z ich zginaniem. Całe dnie towarzyszy mi ból rąk, nadgarstków, doszły bóle w pachwinie udowej. MRI głowy:naczyniak w prawym płacie ciemieniowym, AngioMRI:nie wykryto naczyniaka. ANA2: wykryto obecność przeciwciał przeciwjądrowych, panel graniczny 1:80. Ro/SS-A(60) i (52): słabo dodatni. Proszę o pomoc.
ponad rok temu

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Bez bezpośredniego badania nie mogę jednoznacznie odpowiedzieć na pytanie co dokładnie dolega Panu/ Pani. Z pewnością jednak warto pozostawać pod kontrolą reumatologiczną, ponieważ obecność przeciwciał stwierdzonych podczas badania może świadczyć o rozwijającej się chorobie. ( toczniu układowym)