Ból ręki a lęk przed chorobami serca

Witam, mam 26 lat, cierpię na nerwicę lękową. Leczę się farmakologicznie. Od dwóch dni boli mnie lewa ręka, jest to tępy ból. Martwię się, że przyczyną tego bólu jest jakiś problem z sercem. Miałem jakiś czas temu robione EKG i ECHO serca i wszystko wyszlo wporzadku. Jednak cały czas odczuwam lęk przed zawełem, zapaleniem mięśnia sercowego itd. Jak rozróżnić czy jest to zwykłe naderwanie mięśnia, przeciążenie czy objaw chorego serca. proszę o poradę

Pana lęk może potengować nieprzyjemne doznania psychiczne. Konieczne są badania które wyeliminują podłoże fizjologiczne, jednocześnie wzmacniając diagnozę wiążąca ten objaw z Pana lękiem.