Ból ręki przy stłuczonym barku i ramieniu a praca w szpitalu

Mam stłuczony bark i ramię po upadku na lodzie. Pracuję w szpitalu na stanowisku położnej na sali porodowej. Jak długo powinnam unikać pracy na takim oddziale? Mimo przyjmowanych leków odczuwam ból ręki.

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Witam, sugeruję kontakt z ortopedą. Przede wszystkim uraz i ból nim spowodowany nie powinien uniemożliwiać lub utrudniać Pani pracy. Ewentualne zwolnienie zależy od rodzaju urazu i rozległości obrażeń, zwolnienie z pracy może się również okazać konieczne w przypadku zastosowania silniejszych leków przeciwbólowych.