Ból stawu skokowego po wysiłku

Mam problem z bolącym stawem skokowym po wysiłku np. Bieganiu cY graniu w piłkę ? Co to moze powodować ból?

Witam Serdecznie
Ból i stawów po wysiłku może mieć różne przyczyny i może być spowodowany: a)stosowaniem niewłaściwie dobranego obuwia, które powinno mieć system amortyzujący wstrząsy b)nieprawidłową techniką biegu (w czasie biegu pierwszy kontakt z podłożem ma pięta, po niej śródstopie i na końcu palce) c)zbyt dużą wagą (lub nadwagą) osoby ćwiczącej w stosunku do budowy i wytrzymałości kośćca i stawów d)zbyt intensywnym tempem (nacisk na stopę zwiększa się wraz z tempem przeciętnie 3-4 razy) e)budową stawów i kości oraz związanymi z nimi naturalnym "zużyciem i osłabieniem " wraz z upływem czasu. Trudno jest powiedzieć, która z tych przyczyn powoduje u Ciebie ból radze skonsultować się z lekarzem , żeby rozwiać powyższe podejrzenia.