Ból stopy i haluksy u 26-latki

Witam, od dawna zmagam się z haluksami, jest to problem bardzo bolesny, ale w tym roku moje stopy 'przeszły same siebie'. Zdecydowałam się zmienić buty na baletki ( lekarze kazali unikać mi butów typu klapki, japonki) i po 3 dniach zaczęłam odczuwać ból pomiędzy dużym palcem a resztą stopy, pojawiło się także 'trzeszczenie' wzdłuż ścięgien, które jest nawet odczuwalne przez skórę po przyłożeniu ręki do tego miejsca i poruszaniu dużym palcem. Ból nie ustępuje, wszystko dalej w środku 'skrzypi'.

Dzień dobry
Obecność paluchów koślawych zmienia biomechanikę całej stopy. Opisywane przez Panią trzeszczenia wzdłuż przebiegu ścięgna wskazuje na jego zapalenie, prawdopodobnie wskutek zmienionej biomechaniki. W takim przypadku warto zgłosić się do ortopedy na konsultację oraz przemyśleć kwestię zoperowania paluchów koślawych.
Pozdrawiam
Krzysztof Bryłka - chirurg stopy i stawu skokowego