Ból sutków a antykoncepcja

Dzień dobry, mam pytanie. Na początku maja odstawiłam tabletki, ponieważ chłopak wyjechał i stwierdziłam,że zrobię sobie miesięczną przerwę. Od paru dni bolą mnie sutki(w czasie dotyku), są wrażliwe. Dodam, że wcześniej miałam sytuacje,iż w ostatnim miesiącu brania tabletek, nie wzięłam 18 i 19 tabletki i współżyłam z chłopakiem. Dodam również, iż nie robiłam 7-dniowej przerwy i zaczęłam nowe opakowanie. Proszę o szybką odpowiedź. Z poważaniem, Kasia.

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!
Radzę Pani zrobić test ciążowy. Ból piersi nie musi się wiązać z ciążą, ale należt wykluczyć taką możliwość, tym bardziej że zapomniała Pani o dwóch tabletkach. Możliwe, że niedługo dostanie Pani po prostu miesiączkę- w okresie przed menstruacją sutki bardzo często stają się bolesne.
Pozdrawiam serdecznie!