Ból szyi i pleców - czy to coś poważnego?

Witam. Jestem mężczyzną, mam 23 lata i o 2 tygodni męczy mnie ból szyi i pleców po lewej stronie ciała. Zaczęło się to wszystko jednak nie od pleców a od bólu po lewej stronie klatki piersiowej - obudziłem się pewnej nocy, ponieważ ból był niesamowicie silny i trzymał mnie przez ok. 1h. Było to coś w rodzaju kłucia, nie pomagała zmiana pozycji, ból się nasilał, gdy robiłem głęboki wdech. W następnych dniach ból przeszedł na szyję i okolice łopatki i trzyma mnie do teraz - bywają dni, kiedy właściwie ból jest na tyle lekki, że mi nie przeszkadza. Jednak czasami jest naprawdę uciążliwy, nie pozwala mi spać ani skupić się na jakiejkolwiek innej czynności. Ból cały czas wędruje - czasem jest to górny odcinek szyi, czasem boli mnie w okolicach łopatki. Jest to takie uczucie jakbym obudził się po złej nocy z naciągniętymi mięśniami. Próbuję od paru dni maści przeciwbólowej, ale nie jestem pewien czy mi ona pomaga. Domyślam się, że ból może być związany z moim skrzywieniem kręgosłupa i małą ilością ruchu. Czy jest to coś poważnego? Jak powinienem zacząć to leczyć? Z góry serdecznie dziękuję za odpowiedź.

Redakcja abcZdrowie

Witam,

Opis dolegliwości sugeruje źródło w obrębie ściany klatki piersiowej, a więc dotyczyć może układu kostno-stawowego i/lub mięśniowego. Konieczne jest jednak przeprowadzenie wywiadu lekarskiego i badania fizykalnego w razie potrzeby uzupełnionych badaniami dodatkowymi. Bez dokładnego ustalenia przyczyny właściwe leczenie nie będzie możliwe. Wskazana jest więc wizyta u lekarza POZ.

Pozdrawiam