Ból szyi po wypadku samochodowym
Witam. Miałam wypadek, dachowałam. Po paru godz zaczęła mnie mocno boleć szyja. Chirurg kazał zrobić rtg ale nic nie wykazało. Powiedział, ze to skręcenie odc szyjn. Minął tydzień, cały czas chodzę w kołnierzu, ale niestety czuję się gorzej. Szczególnie w nocy, boli mnie szyja, głowa, plecy, czasami drętwieją ręce. Ciężko mi prowadzić auto i pracować (pracuję fizycznie). Co mam zrobić? Lekarz każe czekać, a ja się boję że coś się stało. Ale nic na szyj nie widać, brak otarć, spuchnięć. Pomocy!

KOBIETA, 29 LAT ponad rok temu
Pierwsze objawy autyzmu
Autyzm to dziecięce zaburzenie rozwojowe. Częściej występuje u chłopców niż u dziewczynek. Sprawdź, co jeszcze warto wiedzieć na temat autyzmu. Obejrzyj film i dowiedz się, jakie są jego pierwsze objawy.
Dr n. med. Wojciech Kawiorski
Szanowna Pani,
Urazy tego typu są bolesne i często ból utrzymuje się przez długi okres. Bardzo istotne jest, zastosowanie kołnierza, który Pani nosi.
Ale, to co jest niepokojące - to drętwienie dłoni. Proponowałbym, wykonanie rezonansu magnetycznego tego odcinka kręgosłupa (czasem dyskretne zmiany nie są widoczne w rtg).
Pozdrawiam, Wojciech Kawiorski