Ból u partnerki w czasie stosunku

Witam! Mam pytanie. Moje małżeństwo przestało istnieć, bo zawsze moja żona odczuwała ból podczas stosunku i nigdy nie miała orgazmu pochwowego. Ta sytuacja tak zadziała na nas, że po 6 latach rozstaliśmy się. Twierdzi, że próbowała z innym i nie miała takiego problemu. Co ja mogę zrobić? Czy zbyt krótkie wędzidełko miało na to wpływ, czy za mało była podniecona? Skąd wziął się ten ból? Przecież tak się kochaliśmy, dlaczego w tym aspekcie się nie dogadujemy? Teraz próbowaliśmy, aby coś zmienić, ale nie daję rady, mam problem z erekcją, aby odbyć stosunek, a jak już się uda, to ona każe przestać, bo ją boli, mimo że była wystarczająco mokra.

Byłem u urologa, przepisał mi Vizarsin 100 mg, wziąłem całą tabletkę i nic. Może to wszystko jest w głowie. Do jakiego specjalisty powinienem się udać? Tak nie chcę, aby odeszła. Nawet wcześniej jak nie było takich problemów, ja nie miałem problemów z erekcją, ona była wystarczająco podniecona wtedy, twierdzi, że też ją bolało. Proszę o pomoc. Mój członek zdaniem urologa nie ma jakiś zwyrodnieniowych zmian, krzywizn. Czy powinniśmy udać się gdzieś razem? Pozdrawiam.

Witam!
Ból podczas stosunku jest określany mianem dyspareunii. Jest to dość częste zjawisko i może mieć wiele przyczyn. Bardzo ważną kwestią jest wiarygodność relacji żony odnośnie braku bólu podczas stosunku z innym partnerem. Zasadniczo w przypadku takich dolegliwości należy wykonać badanie ginekologiczne, gdyż najczęściej przyczyna dotyczy kobiety (stany zapalne, niedostateczne podniecenie, nawilżenie, zmiany organiczne i nowotworowe). Bardzo ważnym czynnikiem jest również tyłozgięcie macicy, które może powodować ból podczas współżycia w pewnych pozycjach. Jeśli chodzi o czynniki męskie to zbyt duża wielkość członka, nadmierne krzywizny również mogą powodować ból podczas stosunku. Ogólnie jeśli zostaną wyeliminowane czynniki patologiczne można podejrzewać podłoże psychogenne. Proponuję szczerze porozmawiać z żoną o jej oczekiwaniach, fantazjach seksualnych, potrzebach. Orgazm pochwowy jest trudny do osiągnięcia w niektórych kobiet i wymaga niekiedy odpowiedniego doświadczenia. Wiele młodych kobiet ma problem z jego osiągnięciem. Proponuję zgłosić się wspólnie do seksuologa. W tej chwili wydaje się, że problem może mieć podłoże psychogenne. Pozdrawiam serdecznie!