Ból w czasie stosunku po porodzie - co mi dolega?

Witam!
Miałam poród kleszczowy, wszystko poszło zgodnie z planem, mam piękną, zdrową córeczkę. Szwy zagoiły się dobrze, jednak, gdy kocham się z mężem, na początku przy wkładaniu penisa odczuwam bardzo silny ból w pochwie. Tak było za pierwszym razem i tak jest do teraz (moja córeczka ma już pół roku). Nie wiem, czy to jeszcze minie, czy tak już będzie zawsze i co może być tego powodem.

Dzień dobry!
Po kleszczach zazwyczaj nacięcie krocza jest dość duże i wymaga założenia sporej ilości szwów. Tkanki mogły jeszcze nie odtworzyć się całkowicie i stąd bóle. Jeśli lekarz w badaniu po połogu stwierdził, że wszystko na zewnątrz dobrze się zgoiło, to z czasem dolegliwości także znikną.
Z poważaniem