Ból w dole pleców i wynik TK
Nawiązując do wcześniejszego wpisu-wiem,że to opis badania TK a ponieważ nie znam terminologi lekarskiej chciałabym wiedzieć co on oznacza.Jeśli chodzi o dolegliwości to jest to ciągły ból w dole pleców,który utrudnia mi normalne funkcjonowanie(wstawanie z łóżka,schylanie,podnoszenie dziecka,dłuższe siedzenie,prowadzenie auta itp.)Ból się nasilał z tygodnia na tydzień więc pani dr przepisała mi tabletki,które przyniosły chwilową ulgę.Niestety gdy się skończyły dolegliwości wróciły.

KOBIETA, 32 LAT ponad rok temu
Lek. Paweł Baljon
77 poziom zaufania
Witam serdecznie. Nieprawidłowości z pewnością mają złożony charakter. W dużej części odpowiedzialna jest choroba zwyrodnieniowa kręgosłupa lub inne jej podobne degeneracyjne zmiany. Dodatkowo można podejrzewać zmiany o charakterze przeciążeniowym. Z pewnością mogą pojawiać się silnie wyrażone dolegliwości bólowe, gdyż nieprawidłowości te mogą zaburzać prawidłową architektonikę kręgosłupa a także oddziaływać na struktury nerwowe. Konieczna jest konsultacja z neurochirurgiem.