Ból w dole pleców i wynik TK

Nawiązując do wcześniejszego wpisu-wiem,że to opis badania TK a ponieważ nie znam terminologi lekarskiej chciałabym wiedzieć co on oznacza.Jeśli chodzi o dolegliwości to jest to ciągły ból w dole pleców,który utrudnia mi normalne funkcjonowanie(wstawanie z łóżka,schylanie,podnoszenie dziecka,dłuższe siedzenie,prowadzenie auta itp.)Ból się nasilał z tygodnia na tydzień więc pani dr przepisała mi tabletki,które przyniosły chwilową ulgę.Niestety gdy się skończyły dolegliwości wróciły.

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Nieprawidłowości z pewnością mają złożony charakter. W dużej części odpowiedzialna jest choroba zwyrodnieniowa kręgosłupa lub inne jej podobne degeneracyjne zmiany. Dodatkowo można podejrzewać zmiany o charakterze przeciążeniowym. Z pewnością mogą pojawiać się silnie wyrażone dolegliwości bólowe, gdyż nieprawidłowości te mogą zaburzać prawidłową architektonikę kręgosłupa a także oddziaływać na struktury nerwowe. Konieczna jest konsultacja z neurochirurgiem.