Ból w dołku pod sercem, wzdęcia, mdłości i silne "bulgotanie" w brzuchu

Witam. Mam 18 lat. Od ok. miesiąca odczuwam silny ból i skurcz w środkowym nadbrzuszu. Mój brzuch jest napięty i wciąż wzdęty. Mam silne gazy i uczucie ciągłego bulgotania w jelitach. Ból jest silniejszy, kiedy do żołądka trafi jedzenie. Pojawiają się też mdłości wieczorem lub w środkach transportu. Często kręci mi się w głowie. Zdarza się też, że odczuwam ból w okolicy jajników. Miewam biegunki. Nasila się to zwłaszcza przed miesiączką. Wydaje mi się, że może to być związane z nerwicą, ale obawiam się, że mogą być to też wrzody. Jako, że jestem dziewicą nie może to być raczej ciąża. Proszę o pomoc w określeniu przyczyny takich objawów.

Witam serdecznie!

Objawy, które przytaczasz są charakterystyczne dla choroby wrzodowej żołądka. Dla potwierdzenia niezbędna jest wizyta u lekarza rodzinnego, który skieruje Cię do gastroenterologa. Ten z kolei wykona Ci gastroskopię, badanie endoskopowe potwierdzające obecność wrzodów. Leczenie choroby jest stosunkowo łatwe, a pacjenci szybko na nie reagują.
Stres jest czynnikiem sprzyjającym powstawaniu wrzodów, więc diagnoza jest tym bardziej prawdopodobna.
Pozdrawiam.