Ból w dolnej części pachwiny - co to takiego?

Jestem kobietą i mam 24 lata. 3 dni temu myjąc się poczułam ból w prawej pachwinie (tak trochę niżej), ból jest odczuwalny tylko przy dotyku. Wyczuwam w miejscu bólu coś w rodzaju rozsypanej grubej kaszki. Ciężko mi też powiedzieć czy boli mnie ta "kaszka" czy kość. Dodam, że bardzo cierpię na ból kręgosłupa części krzyżowej, ból kręgosłupa trwa bez przerwy od kilku miesięcy. Samopoczucie jest dość kiepskie, jestem ciągle zmęczona i nie mam ochoty na cokolwiek, brak energii. Proszę o odpowiedź. Sandra

Witam!

Na podstawie przedstawionego opisu nie można postawić diagnozy. Ze względu na wspomnianą 'kaszkę"-która rozumiem jako wysypkę skórną grudkową- podejrzewać można miejscowy stan zapalny skóry, nie widząc zmiany jednak mogę tylko snuć podejrzenia. W wypadku nieustępowania bądź nasilenia dolegliwości proszę zgłosić się do lekarza rodzinnego bądź dermatologa(jeśli są to rzeczywiście zmiany skórne).

Odnośnie kręgosłupa warto zgłosić się do ortopedy, który zbada Panią, zleci odpowiednie badania dodatkowe i zaproponuje dalsze postępowanie, choćby zestaw ćwiczeń do domu bądź skieruje na rehabilitację. Gdyby nie wykazywał chęci skierowania na rehabilitację, warto skonsultować się z lekarzem specjalistą rehabilitacji medycznej.

Pozdrawiam