Ból w dolnej części sutka

Witam,od paru dni pobolewał mnie prawy sutek, dziś odkryłam że od dołu posiada niewielkie strupki i jakieś "może guzki z ropą" czy coś podobnego. Do tego lekko posiniał i boli przy dotyku. Zaznaczam, że to wszystko jest w dolnej części sutka. Górna jest raczej bez zmian. Planuje wybrać się do lekarza,tylko do jakiego,co to może być?? Bardzo się martwię ! M.
KOBIETA ponad rok temu

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Możliwą przyczyna zgłasznych dolegliwości to infekcja wirusowa lub bakteryjna. Linijne zmiany o charakterze strupów mogą sugerować chorobę zwaną- półpasieć. Przyczyną półpaśca jest ten sam wirus, który wywołuje ospę wietrzną. Po przebyciu ospy wirus pozostaje w utajeniu, by w sytuacji zmniejszonej odporności ponownie zaatakować. Jest to oczywiście choroba uleczalna.