Ból w klatce piersiowej - czy powinnam udać się do lekarza?

Witam. Jestem w 39 tygodniu ciąży. Trzeci dzień pobolewa mnie w środkowej części klatki piersiowej (trochę bardziej z prawej strony), za mostkiem - taki tępy ból, trochę jakby ucisk czy coś takiego. Mam niskie ciśnienie i wysoki puls. Aktualnie ból się nasilił i nie wiem czy to może końcówka ciąży na to wpływa czy może to coś z czym powinnam udać się do lekarza? Bardzo proszę o pomoc.

Lek. Krystyna Gałązka

Witam!
W 39 tygodniu ciąży każdy niepokojący Panią objaw powinien być impulsem do udania się co najmniej po poradę do swojego lekarza ginekologa. Szczególnie ze względu na ciśnienie i tętno proszę nie zwlekać i udać się z tym problemem do lekarza lub już do samego szpitala.
Pozdrawiam!