Ból w klatce piersiowej i plecach - co to może być i gdzie się z tym zgłosić?

Jestem mężczyzną. Mam 18 lat. Kiedy biorę głęboki wdech pojawia się ból w klatce piersiowej i plecach? Czym jest to spowodowane? Czy powinienem odwiedzić lekarza? Jeżeli tak to jakiego?

Witam serdecznie,

Opisywane dolegliwości mogą wskazywać na nerwoból międzyżebrowy. Objawy bólowe mają wówczas charakter klujący, nasilający się przy ruchach klatki piersiowej, jak np. głębokie wdechy, kaszel, śmiech oraz zmiana pozycji ciała. Nerwoból pojawia się w obszarze unerwienia przez nerwy międzyżebrowe. Tego typu dolegliwości dość często występują u młodych ludzi, nierzadko w sytuacjach obciążenia stresem. Korzystne efekty mogą wywierać maści lub leki doustne o działaniu przeciwbólowym i przeciwzapalnym, preparaty magnezu i witaminy z grupy B.

Każdy przypadek bólu w klatce piersiowej powinien zostać jednak prawidłowo zdiagnozowany przez internistę. Postawienie prawidłowej diagnozy jest możliwe wyłącznie po osobistym badaniu lekarskim. Proponuję, abyś zgłosił się do lekarza rodzinnego.

Z pozdrowieniami