Ból w klatce piersiowej i uderzenia gorąca

Witam, moja mama ma ból w klatce piersiowej, ciężkość oddychania, bóle pleców i żyła bardzo ciągnie od serca w kierunku karku. Miała robione echo serca, próbę wysiłkową i holter wszystko w porządku wyszło. Zrobiła gastroskopię wyszło zapalenie żołądka i nadżerki bierze Nolpaze, ale nic nie pomaga. Zrobiła również RTG klatki piersiowej, krew, mocz i też nic nie wyszło. Ból jest ciągle, czy leży czy coś robi. Często budzi się w nocy ma uderzenia gorąca. Proszę o poradę, co to może być lub jakie badania powinna zrobić, żeby to zdiagnozować.

Witam!
Opisane dolegliwość są dość nieswoiste i wyjaśnienie przyczyny może być trudne. Wydaje się, że można wykluczyć przyczynę ze strony serca. Natomiast warto wykonać badanie TSH, przeprowadzić test na obecność H. pylori (jeśli nie był wykonany), wykonać zdjęcie RTG odcinka piersiowego kręgosłupa i badanie ginekologiczne. Opisane dolegliwości mogą wynikać z kilku przyczyn, takich jak: nadczynność tarczycy, choroba zwyrodnieniowa kręgosłupa, menopauza, zapalenie żołądka związane z infekcją H.pylori, nie można także wykluczyć dodatkowo wpływu czynników psychicznych (np. nerwica, lęk). Proponuję skonsultować problem z internistą. W przypadku braku jakichkolwiek odchyleń w badaniu fizykalnym i wykonanych badaniach dodatkowych, warto rozważyć konsultacje psychiatryczna, w celu dobrania odpowiedniego leczenia ewentualnych zaburzeń nerwicowych. W tej chwili nie można nic więcej powiedzieć. Pozdrawiam serdecznie!