Ból w klatce piersiowej po prawej stronie

Od roku czuję ból w klatce piersiowej po prawej stronie. Pojawia się przy kaszlaniu, kichaniu, skrętach tułowia. Jednocześnie czuję kłucie pod łopatką na tej samej wysokości. Lekarz stwierdził, że to przeciążenie kręgosłupa od siedzenia. Od około miesiąca chodzę na basen, na razie bez efektów. W miejscu bólu odczuwam wyraźny przeskok kości/chrząstek przy skręcaniu tułowia. Czy zalecane są ćwiczenia rozciągające? Od paru miesięcy słyszę dźwięczenie w prawym uchu, czy to może mieć związek? RTG ok.

Lek. Bartosz Małek

Szanowny Panie,
W Pana przypadku mogą być pomocne ćwiczenia rozciągające. Jeśli ból nie ustąpi lub będzie się nasilał, sugeruję konsultację u ortopedy, który zdecyduje o farmakoterapii lub/i leczeniu rehabilitacyjnym.
Dźwięczenie w uchu raczej nie ma związku z pozostałymi dolegliwościami.