Ból w klatce piersiowej, ściskanie w gardle a problemy z oddychaniem

Witam od dłuższego czasu strasznie mnie boli w klatce piersiowej i strasznie ściska w gardle,że aż trudno oddychać! Boli praktycznie cały czas,nawet w nocy nie przechodzi,ból promieniuje,aż na plecy,barki...z tego powodu jest mi strasznie niedobrze i mam nudności! Miałam robione EKG,ale nic nie wykazało,również z tego powodu straciłam przytomność! Myślałam,że samo przejdzie,ale to cały czas boli,gniecie,ściska,nie wiem co mam robić ? PROSZĘ O POMOC,DZIĘKUJĘ,POZDRAWIAM SERDECZNIE!
KOBIETA ponad rok temu

Witam serdecznie,
Dolegliwości które Pani opisuje mogą mieć podłoże psychiczne. Ból w klatce piersiowej, ucisk w gardle i duszność to typowe objawy zaburzeń o podłożu nerwicowym. Proszę zastanowić się, czy ostatni czas nie był dla Pani okresem wzmożonego napięcia czy stresu który mógł doprowadzić do indukcji tego rodzaju dolegliwości. Jeśli lekarz rodzinny wstępnie wykluczy somatyczne przyczyny dolegliwości wskazana jest wizyta w Poradni Zdrowia Psychicznego. Pozdrawiam.