Ból w kręgosłupie lędźwiowym a łagodny przerost prostaty
Chodzę do urologa drugi rok i w tym czasie miałem wykonane tylko raz USG i raz zrobiony wynik PSA. Czy to są wystarczające badania? Obecnie od pewnego czasu czuję ból w kręgosłupie lędźwiowym i bóle mięśni. Biorę jedną tabletkę Urostad dziennie.

MĘŻCZYZNA, 53 LAT ponad rok temu
Morwa biała - idealna dla diabetyków i chorych na nerki
Morwa biała została przywieziona do Polski w latach pięćdziesiątych jako przysmak jedwabników. Jednak dopiero po latach doceniono jej zdrowotne właściwości. Wyciąg z owocu morwy działa przeciwbakteryjnie i odrobacza nasz organizm. A picie ekstraktu z liści morwy osłabia tworzenie się neurotoksycznych związków, które odgrywają znaczącą rolę w powstawaniu choroby Alzheimera. Morwa powoduje ograniczenie wchłaniania cukrów ? zmniejsza więc produkcję tłuszczu i odkładanie się tkanki tłuszczowej. Wyrównuje też poziom cukru we krwi, dlatego jest polecana diabetykom. Owoce morwy mają działanie przeciwgorączkowe i moczopędne. Podobnie jak jeżyny zawierają cukry, witaminy i minerały, dlatego warto je pić przy anemii, przeziębieniach, miażdżycy i chorobach nerek.
Witam! Jeśli wyniki wykonanych badań były prawidłowe to nie ma powodów do obaw. Rodzaj i częstość wykonywanych badań zależą od objawów oraz ewentualnych nieprawidłowości w badaniu per rectum. W Pana przypadku prawdopodobnie rozpoznano łagodny przerost prostaty. Jeżeli stosowany lek jest skuteczny i nie pojawiły się żadne nowe objawy to wydaje się, że oprócz badania fizykalnego warto oznaczyć PSA 1x w roku. Jeśli chodzi o odczuwane dolegliwości bólowe to warto ten problem skonsultować z neurologiem. Po przeprowadzeniu badania neurologicznego specjalista zleci ewentualne badania obrazowe (zdjęcie RTG kręgosłupa) aby określić ewentualną przyczynę zgłaszanych objawów. Pozdrawiam serdecznie!