Ból w lewym nadbrzuszu na granicy żebra a przepuklina pachwinowa

W lewym nadbrzuszu od dwóch tygodni, na granicy żebra i trochę nachodzące na żebro uczucie o lekkim nasileniu: obrzmienie, szczypanie, swędzenie, pieczenie lub kłucie. Czasami towarzyszy lekkie burczenia i przelewania. Nie minimalny związek z przyjmowanymi posiłkami. W nocy zanika, pojawia się kilka chwil po przebudzeniu. Nasila się przy siedzeniu, zmniejsza przy spacerowaniu, lub leżeniu. Uciskanie miejsca nie nasila objawów. USG/badania krwi: w normie poza: lekka przepuklina pachwinowa.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Opisane objawy najpewniej są konsekwencją patologii układu pokarmowego. Lokalizacja może wskazywać na chorobę refluksową lub wrzodową. Wskazana jest dokładniejsza diagnostyka pod okiem specjalisty gastroenterologa.