Ból w łydce po operacji żylaków

Moim problemem jest od kilku dni bol w lydce." miesiace temu mialam operacje na zylaki i bylo wszystko dobrze.Kilka dni temu poczulam,ze jedna z zyl glebokich jest spuchnieta i naprezona i procz tego nie czuje jakis ok 20 cm skory.Lekarz dal mi ibuprofen 400 mg .Po tygodniu naprezenie sie zmniejszylo ale czucie skory jest takie same.W obecnej chwili przygotowuje sie in vitro,nie moge brac innych lekow a poza tym troche bol ustepuje jesli nie chodze.Co robic?

Proszę w tej sprawie bezpośrednio udać się najlepiej do chirurga, który Panią operował. Być może doszło do jakiejś zakrzepicy w pojedynczym naczyniu żylnym, które nie zostało usunięte w czasie operacji (nie wiem jaki zabieg miała Pani wykonany czy tylko miejscowe usunięcie żylaków czy też także usunięcie całej żyły odpiszczelowej wielkiej). W takim wypadku miejscowo stosowane leki (np. połączenie przeciwzapalnych z heparyną) powinny być wystarczające. Raczej nie ma powodu do niepokoju.