Ból w łydkach podczas przerwy w tabletkach antykoncepcyjnych

Od 2 miesięcy biorę tabletki antykoncepcyjne. W trakcie 7 dniowej przerwy, kiedy przyjmuje tabletki placebo odczuwam ból w łydkach, tak samo prz pierwszym jak i drugim opakowaniu. Przed rozpoczęciem przyjmowania nie wykonałam żadnych badan, ale teraz ból mnie zaniepokoił dlatego zrobilam badania na D-dimery, winik przekracza normę mam 579 ng/ml.Czy mozliwe ze wynik jest taki dlatego ze mialam zle dobrane tabletki, czy jest on niezalezny i nie powinnam przyjmowac zadnych tab antykoncepcyjnych?

Witam. Każda doustna antykoncepcja zwiększa ryzyko wystąpienia powikłań zakrzepowo-zatorowych stąd podwyższony poziom D-Dimerów. Ich podwyższony poziom nie nakazuje jeszcze przerwania przyjmowania tabletek. Konieczna jest ocena całościowego ryzyka takich powikłań przez lekarza ginekologa.