Ból w odbycie a wczesna ciążą

Witam Mam takie pytanie, sześc miesięcy temu miałam ciążę pozamaciczną, w tej chwili również jestem w ciąży- bardzo wczesna ciąża(dwa dni do planowej miesiączki. Od półtorej tygodnia odczuwam ból w odbycie i bardzo Mi to przeszkadza. Co to może być? Bardzo się boję, czy to może być również ciąża pozamaciczna? Czy te objawy mogą być przy ciąży wewnątrz macicznej? Dodam również, że mam macicę tyłozgiętą. Proszę o odpowiedź.

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Prawdopodobnie jest to związane z wahaniami hormonalnymi lub anatomia macicy. Niemniej jednak w tym momencie warto skorzystać z porady ginekologa.