Ból w okolicy odbytu a hemoroidy

witam, odczuwam ból w okolicy odbytu, wiem, że mam hemoroidy-wew. nie krwawią ostatnio dokuczały mi w 2012 r w chwili obecnej mam takie wrażenie, jakbym miała ranę, pulsującą czy taki ból może być oznaką hemoroidów kiedyś lekarz podejrzewał że może mama szczelinę jak to zwalczyć? mam maść zrobioną dilh

Lek. Marta Gryszkiewicz

Tak, takie objawy mogą być spowodowane obecnością hemoroidów lub szczeliny odbytu. Może Pani zakupić maść doodbytniczą lub czopki na hemoroidy dostępne bez recepty, które powinny zminimalizować lub zlikwidować objawy. Jeśli nie nastąpi poprawa po 5-10 dniach stosowania należy zgłosić się do chirurga - proktologa, w celu weryfikacji klinicznej występujących dolegliwości.