Ból w okolicy żeber po prawej stronie ciała w 36 tygodniu ciąży

Witam :) przez dwie ostatnie noce budzilam sie z ogromnym bólem w prawych żebrach. Jak próbowałam wziąć głeboki wdech, to czułam straszne kłucie, przy delikatnych wdechach mniej bolało, ale też mocno. W ogóle nie mogłam sie ruszyć, bo czułam ten kłujący ból nie do zniesienia. miałam uderzenia gorąca i cała oblałam sie potem. To trwalo okolo 30 min za kazdym razem. Jestem w 36 tyg ciąży i dziecko zaczęło wtedy przez chwile intensywniej sie ruszac, teraz rusza się normalnie. Co mi moze byc ?

Lek. Marta Gryszkiewicz

W tak zaawansowanej ciąży dochodzi do ucisku przpony oraz wielkich naczyń w jamie brzusznej przez macicę. To może powodować utrudniony powrót krwi do serca i zaburzenia oddychania. Należy unikać leżenia na prawym boku i na wznak (na plecach). To niestety dość typowe objawy zaawansowanej ciąży. Na szczęście to już sama końcówka.