Ból w pachwinie

Witam. Od kilku miesięcy odczuwam ból w dole brzucha, w okolicy prawej pachwiny. Na początku pojawiał się od czasu do czasu, ale od niedawna nasila się. Nie jest silny ani staly, to raczej wrażenie ucisku, ciągnięcia, najczęściej gdy poruszam nogą. Nie sadzę, żeby spowodowany był problemami ginekologicznymi, bo w ciągu kilku ostatnich miesięcy przeszłam dwa zabiegi łyżeczkowania macicy (po poronieniach, drugi zabieg miałam tydzień temu) i miałam wielokrotnie robione USG, więc sądzę, że lekarz zauważyłby coś niepokojącego. Dziękuję za odpowiedź.
ponad rok temu

Witam!

Nie wykluczałabym zbyt szybko tzw. "przyczyn ginekologicznych" opisanego bólu. Zwłaszcza jeśli pojawił się przed wystąpieniem wspomnianych zdarzeń - poronień z następowymi łyżeczkowaniami. Jeśli nie prowadzono dotąd diagnostyki przyczyn problemów z utrzymaniem ciąży, wskazane byłoby jej wdrożenie.

Oczywiście wspomniany ból może również nie mieć związku z tymi problemami. Wskazana jest wizyta u lekarza, choćby rodzinnego, który wypyta o więcej szczegółów ważnych dla oceny przyczyny bólu oraz zbada Panią, sprawdzając m.in. występowanie objawów charakterystycznych dla niektórych jednostek chorobowych. W razie potrzeby zleci też badania dodatkowe, które pomogą w ustaleniu źródła dolegliwości.

Pozdrawiam